Kiedy ACTA 2 wchodzi w życie? Data, termin

2019-03-27 15:19 k.w.
ACTA 2
Autor: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

26 marca podczas obrad Parlamentu Europejskiego, przegłosowano dyrektywę w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Dokument ten od wielu miesięcy budził ogromne emocje. Artyści oraz wydawcy go popierali, internauci natomiast protestowali przeciwko niemu. Okazuje się, że mimo sprzeciwów, dokument już niedługo wejdzie w życie. Kiedy to nastąpi?

Kiedy ACTA 2 wchodzi w życie? Informacja ta jest niezwykle ważna dla wszystkich internautów. To oni nazwali nową dyrektywę mianem ACTA 2. Oczywiście jest to nawiązanie do porozumienia ACTA, które według nich ograniczało wolność Internetu. Nowy dokument wprowadzi zmiany, dlatego warto wiedzieć, kiedy zacznie obowiązywać. Już teraz publikujemy datę wejścia w życie ACTA 2.

Przeczytaj także: Wybory 2019 - kiedy są? [DATY]

Zobacz: FAME MMA 4 - kiedy kolejna edycja gali?

Kiedy ACTA 2 wchodzi w życie?

26 marca odbyło się głosowanie w sprawie ACTA 2. 348 europosłów opowiedziało się za przyjęciem dyrektywy, natomiast 274 było przeciw. Mimo że różnica nie była wielka, pozwoliła na przyjęcie dokumentu bez poprawek. Nie wejdzie on jednak w życie natychmiastowo. Najpierw musi zostać zaimplementowany do prawodawstwa. Polska oraz inne kraje członkowskie, mają na to 24 miesiące. Dyrektywa najpóźniej wejdzie więc w życie w marcu 2021 roku.