Wybory 2019 - kiedy są? [DATY]

2019-03-01 18:47 k.w.
Wybory już nigdy nie będą takie same? PiS planuje POWAŻNĄ rewolucję
Autor: Adam STASKIEWICZ/East News Wybory już nigdy nie będą takie same? PiS planuje POWAŻNĄ rewolucję

Wybory 2019 - kiedy głosujemy i na kogo? Rok 2019 stoi pod znakiem wyborów. Co ważne, do urn pójdziemy aż dwa razy. W ubiegłym roku wybraliśmy samorządowców, burmistrzów i prezydentów miast. Kogo będziemy wybierać w 2019 roku? Już teraz sprawdź, jakie wybory nas czekają i kiedy się odbędą.

Wybory 2019 - w tym roku Polaków czekają aż dwa ciężkie wybory. Od tego, kogo wybiorą, zależeć będzie z pewnością to, jak będą wyglądać najbliższe miesiące w kraju. Podczas pierwszych wyborów, wybierać będziemy osoby, które zasiądą w parlamencie - w Sejmie oraz Senacie. Kolejnymi wyborami, jakie czekają nas w tym roku są wybory do europarlamentu. Sprawdź, kiedy odbywają się tegoroczne głosowania.

Przeczytaj także: Wybory do europarlamentu 2019 w Polsce - DATA. Kiedy wybory?

Zobacz: Biały Dzień - kiedy są japońskie Walentynki?

Wybory do parlamentu 2019

W 2019 roku będziemy wybierać przedstawicieli do dwuizbowego parlamentu - 460 posłów do Sejmu oraz 100 senatorów do Senatu. Nie jest jeszcze znana data wyborów. Jeżeli zostanie ogłoszona, informacje znajdziecie na kiedyjest.eska.pl

Wybory do europarlamentu 2019 - kiedy są?

Wybory do Parlamentu Europejskiego to bardzo ważne wydarzenie dla wszystkich obywateli państw należących do Unii Europejskiej. To wtedy wybierani są przedstawiciele państw do PE. Rada UE ustaliła, że w tym roku Polska otrzyma jeden dodatkowy mandat, a to oznacza, że w wyborach będziemy wybierać 52 posłów. Głosowanie na nich odbędzie się w niedzielę 26 maja. W innych krajach wybory trwają od 23 do 26 maja.