E-Dowód - NOWY DOWÓD osobisty. Od kiedy? [DATA]

2019-02-26 9:10
E-Dowód - od kiedy nowy dowód osobisty? [DATA, FUNKCJE]
Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News

Od kiedy nowy dowód osobisty? E-dowód będzie miał wbudowany chip, który znacznie ułatwi załatwianie spraw obywatelowi. Szczegóły na ESKA.pl

Nowy dowód osobisty 2019 - od kiedy e-dowód? Data wprowadzenia jest niezwykle istotna dla wszystkich. Na szczęście nie jest tak, że w momencie wprowadzenia nowego dowodu osobistego muszą go wymienić wszyscy. Elektroniczne dowody będą posiadać osoby, których dotychczasowy dokument straci ważność. Oczywiście wszystkie osoby, które mają stary dowód mogą złożyć wniosek o wymianę przed końcem daty ważności.

Kiedy będą następne wybory?

E-dowód - od kiedy nowy dowód osobisty 2019?

E-dowód doskonale sprawdza się w innych europejskich krajach. Wykorzystywany jest już m.in. w Belgii, Portugalii, Chorwacji, Austrii, Francji, Hiszpanii czy we Włoszech. W Polsce już dawno miał zostać wprowadzony. Teraz już wiadomo, że nasz kraj musi wdrożyć e-dowód w I kwartale 2019 roku. Jeśli Polska nie wprowadzi nowego dowodu osobistego - będzie musiała wypłacić Unii Europejskiej 150 milionów złotych, które nasz kraj otrzymał na wdrożenie programu. Nowy dowód osobisty ma obowiązywać od marca 2019, co powinno wkrótce zostać oficjalnie potwierdzone.

Co ważne nowy dowód osobisty 2019 będzie ważny bezterminowo!