Jesień - kiedy się zaczyna i kiedy kończy?

2018-09-14 15:40 M.C.
Jesień - kiedy się zaczyna i kiedy kończy?
Autor: Andrzej Zbraniecki / East News

To pora roku, w której lasy barwią się na złoto i czerwono, a przyroda szykuje się do snu. Podajemy datę początku i końca jesieni.

Jesień to zdaniem wielu osób najpiękniejsza pora roku. W jej początkach liście przybierają wszystkie odcienie żółci i czerwieni, dzięki czemu lasy oraz parki wyglądają cudownie! Pierwsze dni jesieni potrafią być też bardzo ciepłe i przjemne. Końcówka tej pory roku, kiedy przyroda szykuje się już do snu, też ma swoj urok. Kiedy się zaczyna i kiedy kończy jesień? Te daty trzeba znać.

Początek jesieni - data

Kiedy zaczyna się jesień? Astronomiczna jesień rozpoczyna się w momencie równonocy jesiennej. W naszej strefie klimatycznej przypada ona na 23 września. Czasem ta data może wypadać dzień wcześniej lub później. Początek jesieni jest jeszcze bardzo ciepły i przyjemny.

Data końca jesieni

Jesień koćży się zaś z chwilą przesilenia zimowego. Wypada ono 22 grudnia, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Na okres jesieni przypada wiele obrzędów i świąt. Jednymi z najważniejszych są Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszmy, a od kilku lat, coraz większą popularnością w Polsce cieszy się Halloween.