Biały Dzień - kiedy są japońskie Walentynki?

2019-02-27 15:25 k.w.
Walentynki 2019
Autor: East News / Adam STASKIEWICZ

Walentynki to jedno z najpopularniejszych świąt w ciągu roku. Święto zakochanych obchodzimy 14 lutego. To dzień, kiedy wszystkie osoby trafione strzałą Amora mają wyjątkową okazję, podarować ukochanej osobie drobny upominek. Oczywiście, polecamy dawać takie prezenty nie tylko w Walentynki, ale 14 lutego to jednak tradycja. W Japonii, Korei Południowej oraz na Tajwanie obchodzony jest Biały Dzień. Czym jest wyjątkowe święto?

Biały Dzień - co to za święto? Zwyczaj obchodzenia Białego Dnia został zaproponowany w 1978 roku przez Ogólnokrajową Spółdzielnię Przemysłu Cukierniczego. Przetrwał on do dziś. Na czym polega Biały Dzień, nazywany również japońskimi Walentynkami? Czym różni się od święta zakochanych? Sprawdźcie już teraz na ESKA.pl

Przeczytaj także: Dzień Teściowej - kiedy jest? DATA, MEMY

Zobacz: Tłusty Czwartek - 2019, 2020, 2021, 2022. Kiedy wypada? 

Biały Dzień - kiedy jest?

Walentynki w Japonii, Korei Południowej i na Tajwanie są obchodzone w wyjątkowy sposób. Tego dnia tylko kobiety wręczają podarki swoim ukochanym. Najczęściej jest to coś czekoladowego. W 1978 postanowiono wprowadzić odpowiednik Walentynek, tak aby mężczyźni mogli się odwdzięczyć za walentynkowe podarki. Początkowo za najlepszy podarunek w tym dniu uważane były pianki, obecnie zakres prezentów znacznie się rozszerzył. Biały Dzień przypada na 14 marca, czyli miesiąc po Walentynkach.