Dzień Wagarowicza - kiedy jest?

2019-03-05 19:09 k.w.
Szkoła
Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W teorii każdy uczeń kocha się uczyć. Niestety, praktyka pokazuje inaczej. Na wagary wybierają się nie tylko te osoby, które z nauką sobie nie radzą lub są zbyt leniwe. Ze szkolnych zajęć uciekają również ci, którzy mają same piątki. Mają ku temu świetną okazję każdego roku, kiedy to obchodzony jest Dzień Wagarowicza. Kiedy szkolni uciekinierzy świętują?

Dzień Wagarowicza - kiedy jest? Odkryto pewną zależność. Im cieplej robi się na zewnątrz, im częściej przez okno oślepia nas słońce, tym więcej uczniów udaje się na wagary. Nasilają się one przede wszystkim w okresie wiosennym, kiedy ciężko wysiedzieć w szkolnej ławce. Nic w tym dziwnego. Wagarowicze doczekali się nawet swojego święta. Kiedy je obchodzimy?

Przeczytaj także: Dzień Teściowej - kiedy jest? DATA, MEMY

Zobacz: Międzynarodowy Dzień Pizzy - kiedy jest? To święto dla prawdziwych smakoszy

Co wiesz o polskich świętach?

Pytanie 1 z 10
Boże Ciało to święto:

Dzień Wagarowicza - kiedy jest?

Dzień Wagarowicza, czyli dzień kiedy uczniowie samowolnie uchylają się od obowiązku szkolnego, obchodzony jest 21 marca. To wtedy świętujemy również pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Cóż za zbieg okoliczności, prawda? W tym roku święto wypada w czwartek, więc uczniowie mogą przedłużyć weekend do 4 dni. W 2020 roku z kolei, Dzień Wagarowicza obchodzony będzie w sobotę, więc uczniowie nie będą mieli okazji świętować. Identyczna sytuacja będzie mieć miejsce w 2021 roku.