Kiedy jest lepsza pogoda? Lipiec czy sierpień na urlop?

2018-07-22 22:19
Kiedy jest lepsza pogoda? Lipiec czy sierpień na urlop 2017?
Autor: http://pl.freeimages.com/photographer/camilamourao-53199 Kiedy jest lepsza pogoda?

Zastanawiacie się, w którym miesiącu wziąć urlop? Kiedy jest najcieplej? Specjalnie dla Was sprawdziliśmy przewidywania synoptyków. Sprawdźcie już teraz!

Zaplanowanie urlopu w dobrą pogodę to połowa sukcesu. Wiadomo, że pogoda jest jednym z czynników, od których zależy czy nasz urlop będzie w pełni udany. Każdy, kto wyjeżdża na wakację ma nadzieję, że w czasie jego wypoczynku będzie bardzo ciepło i słonecznie. Dlatego też sporo osób korzysta z przewidywań synoptyków już na kilka miesięcy przed wakacyjnym wyjazdem. Mogą okazać się one kluczowe w kwestii tego, gdzie i w którym miesiącu wyjedziecie. 

Kiedy jest lepsza pogoda - Lipiec czy sierpień

Dla wielu rodziców lipiec i sierpień, to jedyne miesiące, w których mogą swobodnie wziąć urlop. Oczywiście dzieje się tak ponieważ trwają wakacje i dzieci mają przerwę od szkoły. Stąd pojawia się pytanie: kiedy jest lepsza pogoda - w lipcu czy w sierpniu? Według najnowszych prognoz, wyjazd nad morze najlepiej jest zaplanować na sierpień. Pierwsza i druga połowa tego miesiąca będzie sprzyjać pływaniu w Bałtyku. Jeśli jednak wolicie górskie wycieczki, to z tym również nie powinniście mieć problemu. Przez cały sierpień będzie upalnie i sucho. 

Reasumując: Sierpień to gwarancja udanego urlopu. Lipiec upłynie nam pod znakiem wysokich temperatur, jednak często będziemy mieć do czynienia z opadami deszczu. Weźcie również pod uwagę fakt, że prognozy pogody to głównie loteria. Ciężko jest przewidzieć, ile stopni będzie za najbliższy tydzień, a co dopiero za miesiąc.