Freddie Mercury - kiedy są urodziny wokalisty Queen?

2018-11-09 14:52 M.C.
Freddie Mercury - kiedy są urodziny wokalisty Queen?
Autor: fot./screen/youtube.com/Simon Christensen Freddie Mercury

Frontman zespołu Queen uważany jest za jednego z najwybitniejszych wokalistów w historii! Dowiedzcie się, kiedy są jego urodziny.

Freddie Mercury - kiedy są urodziny wokalisty Queen? Warto znać ich datę, bo to okazja do świętowania nie tylko dla fanów Freddiego i Queen. Tego dnia w wielu miejscach na świecie organizowane są bowiem imprezy tematyczne oraz działania dobroczynne na rzecz walki z AIDS. Urodziny Freddiego Mercury'ego to też za każdym razem świetna zabawa!

Ostre imprezy, narkotyki i przypadkowy seks, tak żył Freddie Mercury! Tego nie zobaczyliśmy w 'Bohemian Rhapsody'

Urodziny Freddiego Mercury'ego - data

Freddie Mercury naprawdę nazywał się Farrokh Bulsara. Pochodził z rodziny Parsów (grupa etniczna wyznająca zaratusztrianizm - najstarszą religię monoteistyczną) mieszkającej na Zanzibarze. To właśnie na tej wysepce Oceanie Indyjskim urodził się przyszły wokalista Queen.

Stało się to 5 września 1946. Od kilku lat ten dzień jest okazją do organizowania imprezy Freddie For a Day. To nie tylko okazja do zabawy przy muzyce Queen, ale też akcja, podczas której działa się na rzecz walki z AIDS. Zobaczcie, jak świętowano urodziny Freddiego Mercury'ego na lotnisku Heathrow.

Freddie Mercury zmarł z powodu AIDS w 1991 roku. Artysta przeszedł do historii jako jeden z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów. Jednym z jego najważniejszych występów jest ten, który wraz z Queen dał podczas koncertu Live Aid w 1985 roku.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock