Egzamin gimnazjalny 2019 - data, harmonogram, wyniki

2019-04-04 9:23 k.w.
egzamin
Autor: Piotr Krzyzanowski/Polska Press/East News

Egzamin gimnazjalny to spory stres dla uczniów ostatniej klasy gimnazjum. Muszą przypomnieć sobie wszystko to, czego nauczyli się przez 3 lata nauki. W tym roku egzamin gimnazjalny odbędzie się po raz ostatni, w przyszłym roku całkowicie zastąpi go egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbywa się tegoroczny sprawdzian wiedzy gimnazjalistów?

Egzamin gimnazjalny 2019 - data, harmonogram, wyniki. Wydawać by się mogło, że egzamin gimnazjalny nie jest aż tak ważny jak matura. Nic bardziej mylnego - od tego, jak pójdzie nam sprawdzian na koniec gimnazjum, zależy to, do jakiego liceum się dostaniemy. Wiadomo nie od dziś, że dobre licea odpowiednio przygotowują swoich uczniów do egzaminu maturalnego, którego dobre wyniki zagwarantują nam z kolei studia na dobrej uczelni. Sprawdź szczegóły tegorocznego egzaminu gimnazjalnego.

Przeczytaj także: Kiedy WAKACJE 2019 w liceum i technikum? KALENDARZ

Egzamin gimnazjalny 2019 - data, harmonogram

Egzamin gimnazjalny jest pisemnym podsumowaniem wiedzy uczniów, która nabyli w ciągu 3 lat nauki. Dzieli się na trzy części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą oraz tą związaną z językiem obcym nowożytnym i w tym roku odbywać się będzie od 10 do 12 kwietnia. Poniżej znajdziecie pełny harmonogram egzaminów:

Część humanistyczna - 10 kwietnia

  • historia i wiedza o społeczeństwie - godz. 9:00
  • język polski - godz. 11:00

Część matematyczno-przyrodnicza - 11 kwietnia

  • przedmioty przyrodnicze - godz. 9:00
  • matematyka - 11:00

Język obcy nowożytny - 12 kwietnia

  • podstawowy - godz. 9:00
  • rozszerzony - 11:00

Egzamin gimnazjalny 2019 - wyniki

Uczniowie poznają wyniki egzaminu gimnazjalnego 14 czerwca 2019 roku. Zostaną one wywieszone w szkołach i tam znajdą je wszyscy tegoroczni zdający.

Express Biedrzyckiej - Artur SOBOŃ