Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - kiedy święto kościelne i co się wtedy dzieje?

2018-07-24 15:02 D.P
Matka Boska
Autor: Freeimages / dimitri_c Figurka Matki Boskiej

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to ważna data w kalendarzu świąt religijnych. Kiedy jest święto kościelne i co się wstedy dzieje w Polsce?

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to ważna data dla katolików w Polsce. To jedno z ważniejszych świąt kościelnych, które ochodzone jest co roku, tego samego dnia co Święto Wojska Polskiego. Co ciekawe, tego dnia jest ustawowo wolne od pracy, sprawdźcie kiedy jest Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - kiedy święto kościelne i co się wtedy dzieje?

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny wypada co roku 15 sierpnia, czyli tego samego dnia co Święto Wojska Polskiego. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i z pewnością możemy liczyć na to, że w Polsce odbywać się będą równolegle uroczystości kościelne oraz te związane z Wojskiem Polskim. Zmianie mogą ulec również rozkłady jazdy, a niektóre ulice mogą być zamknięte z powodu uroczystości. 15 sierpnia wiele osób planuje również wyjazdy lub dłuższe urlopy, to idealna okazja aby połączyć ustawowo wolny dzień z planami urlopowymi. W 2018 roku 15 sierpnia wypada w środę, w 2019 roku w czwartek, a w 2020 roku w sobotę.

Segregujesz śmieci i dbasz o środowisko? Będziesz miał zniżki do kina!