Święty Marcin i imieniny Marcina - kiedy są i jak je obchodzić?

2017-03-10 9:56
Imieniny św. Marcina
Autor: fot. wbf Marcin Prokop

Imieniny Marcina obchodzone są na całym świecie. Kiedy wypadają i jak się je obchodzi? Co to jest Święty Marcin w Poznaniu? Sprawdźcie na naszej stronie!

Imieniny Marcina to jednocześnie wyjątkowy dzień w Poznaniu. Kiedy są iminieny Marcinów, czym jest Święty Marcin i bez czego nie może się odbyć to święto? 

Święty Marcin w Poznaniu

11 listopada, szczególnie w Poznaniu to poza Świętem Niepodległości, również imieniny ulicy Św. Marcin. 11 listopada 2015 Poznaniu to zwykle Kiermasz Świętomarciński na ul. Święty Marcin pomiędzy ul. Kościuszki i Ratajczaka, który trwa cały dzień. Korowód świętego Marcina, koncerty, gry i zabawy, również są olbrzymią atrakcją.

Święty Marcin nie może się odbyć bez rogali świętomarcińskich, specjalnych ciastek z nadzieniem z białego maku z lukrem i orzechami na wierzchu. Koniecznie spróbujcie!

Imieniny Marcina - kiedy?

Imieniny Marcina najczęściej obchodzone są 11 listopada, ale popularne są też daty 30 stycznia 13 kwietnia, 24 października i 7 grudnia. Marcinowie obchodzą też imieniny: 2 lutego, 18 lutego, 27 kwietnia, 1 lipca, 19 lipca, 8 października, 12 października, 3 listopada, 8 listopada, 29 grudnia.