Światowy Dzień Sztuki - kiedy jest?

2018-08-20 16:32
Światowy Dzień Sztuki - kiedy jest?
Autor: fot. freeimages.com - stoll Kiedy jest Światowy Dzień Sztuki?

Kiedy jest Światowy Dzień Sztuki? To ten sam dzień, w którym urodziny obchodzi jeden z najwybitniejszych artystów w historii!

Kiedy jest Światowy Dzień Sztuki ! Pomimo tego, że jest to niezwykle ważny i bliski wielu osobom przejaw twórczej natury człowieka, to z odpowiedzią na to pytanie mogą mieć problem nawet jej najwięksi miłośnicy. A to wszystko dlatego, że własne święto sztuka otrzymała stosunkowo niedawno, bo dopiero w 2011 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (IAA).

Światowy Dzień Sztuki - kiedy obchodzimy to nietypowe święto?

Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów w dziejach ludzkości. Mowa tu oczywiście o Leonardo da Vincim - włoskim malarzu, rzeźbarzu, wynalazcy, pisarzu, muzyku, filozofie epoki renesansu. To właśnie dzień jego urodzin - 15 kwietnia - od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki.

Dzień Sztuki to święto, w trakcie którego sztuka niemal dosłownie wychodzi na ulice. Tego dnia na całym świecie odbywają się happeningi artystyczne, specjalne pokazy, przedstawienia, wykłady i warsztaty. Jeśli jesteście ciekawi, co dzieje się z tej okazji w waszej miejscowości, to koniecznie zaglądajcie na strony internetowe urzędów gmin oraz do lokalnej prasy.