Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa - kiedy jest?

2019-03-19 19:39 k.w.
kłamstwo
Autor: Value Stock Images

Kiedy jest Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa? Każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz skłamać. Powodów takiego postępowania jest mnóstwo. Wstydzimy się czegoś, boimy się konsekwencji lub nie chcemy zranić drugiej osoby. W celu propagowania prawdomówności, ustanowiono Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa. Kiedy jest obchodzony?

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa - kiedy jest? Dlaczego kłamiemy? Często mijamy się z prawdą z grzeczności. Łatwiej jest powiedzieć komuś, że wygląda ładnie, niż to, że wygląda tak, jakby tydzień nie spał. Kłamiemy też w celu uniknięcia konfliktu lub konsekwencji. Naukowcy informują, że kłamstwo jest złe dla moralności, ale dobre dla naszych mózgów. Poprawia pamięć i koncentrację, bo jeśli chcemy kłamać, to musimy się skupić. Kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa?

Przeczytaj także: Godzina dla Ziemi - kiedy jest? Kalendarium na najbliższe lata

Zobacz: Dzień Walki z Chrapaniem - kiedy jest? [DATA, MEMY]

Co to za święto?

Pytanie 1 z 12
Jakie święto obchodzimy 6 stycznia?

Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa - kiedy jest?

To wyjątkowe święto, które ma propagować prawdomówność, jest obchodzone 28 marca. To dzień, kiedy powinniśmy jeszcze bardziej uważać na to, co mówimy. Postarajmy się przynajmniej przez 24 godziny unikać kłamstw.