Godzina dla Ziemi 2017 - kiedy jest?

2017-03-23 15:25
Godzina dla Ziemi
Autor: fot. freeimages.com - barun patro Kiedy jest godzina dla Ziemi?

Kiedy i o której w 2017 roku odbywa się ekologiczna akcja Godzina dla Ziemi? Sprawdź szczegóły już teraz!

Godzina dla Ziemi WWF to największa na świecie inicjatywa społeczna zapoczątkowana przez organizację ekologiczną WWF. Co roku setki milionów ludzi na całym świecie jednoczą się w symbolicznym geście gaszenia światła na rzecz ochrony środowiska naturalnego i przyrody. Nadrzędnym celem Godziny dla Ziemi WWF jest troska o Ziemię poprzez promowanie zrównoważonego rozwoju i poszanowania dla zasobów naturalnych naszej planety. W 2017 roku Godzina dla Ziemi WWF odbędzie się po raz dziesiąty.

Kiedy jest Godzina dla Ziemi 2017?

Jednego dnia o jednej godzinie czasu lokalnego – w 2017 roku jest to sobota, 25 marca, godzina 20.30 – ludzie na całym świecie gaszą światło w swoich domach, a firmy oraz władze miast wygaszają iluminacje charakterystycznych budynków i obiektów. Godzina dla Ziemi WWF to inicjatywa łącząca przedstawicieli biznesu, rządy państw, władze lokalne oraz zwykłych ludzi na wszystkich kontynentach w symbolicznej akcji na rzecz ochrony środowiska.

Godzina dla Ziemi WWF to znacznie więcej niż zgaszenie świateł na 60 minut w roku – jej prawdziwym celem jest pokazanie ludziom, jak żyć w sposób przyjazny środowisku, obudzenie w nich szacunku wobec zasobów naturalnych Ziemi i zmotywowanie ich do podjęcia działań na rzecz ratowania środowiska naturalnego.

Podczas Godziny dla Ziemi WWF nie mierzymy ilości zaoszczędzonej energii. Nie powstrzymamy degradacji środowiska naturalnego czy nadmiernej emisji gazów cieplarnianych, oszczędzając energię przez jedną godzinę w roku. Zależy nam jednak na tym, aby udział w Godzinie dla Ziemi WWF był motywacją i inspiracją dla wielu działań prośrodowiskowych.

W 2015 roku Godzina dla Ziemi WWF zmieniła swój charakter. Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywanie konkretnych, pilnych problemów środowiskowych.