Dzień Świętego Patryka - kiedy jest i co to za święto?

2017-03-10 9:19
Dzień Świętego Patryka
Autor: freeimages.com/ Jasmaine Mathews Grafika na Dzień Świętego Patryka

Dzień Świętego Patryka - gdzie obowiązuje ten dzień, jak się go obchodzi, jakie ma znaczenie i kiedy jest? Sprawdźcie już teraz!

Co warto wiedzieć o dniu Świętego Patryka? Zacznijmy od informacji, że to przede wszystkim irlandzkie święto narodowe i religijne - św. Patryk to patron Irlandii. St Patrick's Day to dzień wolny od pracy, podczas którego większość Irlandczyków ubiera się na zielono. Organizowane są parady i festyny a symbolem święta jest trójlistna koniczyna. Jak mówi legenda, św. Patryk dzięki tej roślinie wytłumaczył pierwszym irlandzkim chrześcijanom, czym jest Trójca Święta.

Dzień Świętego Patryka - kiedy jest?

Kiedy jest Dzień Świętego Patryka? Imieniny św. Patryka obchodzimy 17 marca! Życzymy wszystkiego najlepszego!

Dzień Świętego Patryka - zwyczaje

Do tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka zalicza się również picie whisky - obowiązkowa szklanka tego trunku 17 marca nazywana jest dzbanem Patryka. O St Patrick's Day pamięta się na całym świecie: w tym dniu swego czasu zielone stawały się wodospad Niagara, London Eye, Góra Stołowa w RPA, Empire State Building w Nowym Jorku, Fernsehturm w Berlinie, Krzywa Wieża w Pizie, Opera w Sydney czy Burdż al-Arab w Dubaju.