Dzień Dobrej Wiadomości - kiedy jest święto pozytywnych newsów?

2018-08-29 14:09 M.C.
Kiedy jest dzień dobrej wiadomości
Autor: fot./freeimages.com/Davide Guglielmo Kciuk w górę

Celem tego wyjątkowego święta jest przypomnienie ludziom, że świat to nie tylko przemoc i tragedie. Sprawdźcie, kiedy jest Dzień Dobrej Wiadomości.

Dzień Dobrej Wiadomości - kiedy jest święto pozytywnych newsów? Warto zadać sobie to pytanie, bo Dzień Dobrej Wiadomości jest czymś naprawdę wyjątkowym! Przypomina nam, że na świecie istnieją też dobre rzeczy, którymi powinniśmy się dzielić. Co ciekawe, święto wymyślono w Polsce! To pomysł literacko-kulturalnego Salonu 101 prowadzonego przez Małgorzatę Bocheńską. Przesłanie inicjatorów brzmi następująco:

Powiadają, że żyjemy w upadku, zapaści, zacieraniu się wrażliwości moralnej, w czasach rozpadu społecznego. Czyż media nie dają nam takiego właśnie obrazu rzeczywistości? Dramat, sensacja, przemoc i patologia stały się ich głównym towarem. Odbiorcy są ciągle nienasyceni. Nienasyceni koszmarem. Szukają mocnych doznań, pragną ostrych wrażeń. Czyżby zapomnieli, że destrukcja i dramat to nie jest ostateczna i podstawowa wizja świata?

Dzień Dobrej Wiadomości - data święta

Kiedy jest Dzień Dobrej Wiadomości? Święto pozytywnych newsów obchodzone jest każdego roku 8 września. Pierwszy raz świętowano w 2001 roku. Celem uroczystości jest angażowanie mediów w kształtowanie obrazu rzeczywistości przyjaznej człowiekowi, a także promowanie obrazu Polski i Polaków "jako ludzi życzliwych, twórczych, szukających wzorów i autorytetów". W obchody Dnia Dobrej Wiadomości warto się więc angażować!