Piotra i Pawła - kiedy imieniny? NAJWAŻNIEJSZA DATA

2019-03-14 16:08 M.C.
Piotra i Pawła - kiedy imieniny? NAJWAŻNIEJSZA DATA
Autor: Jola LIPKA/East News Piotr i Paweł z M jak miłość

W tym dniu Piotr i Paweł (nie tylko ci serialowi) mają swoje święto! Wspólna data imienin jest też terminem, w którym odbywa się ważna uroczystość kościelna ku czci apostołów Piotra i Pawła. Kiedy i w jakim miesiącu wypadają te imieniny? Odpowiedź na to pytanie możecie już teraz z znaleźć w naszym artykule.

Piotra i Pawła - kiedy imieniny? Takie pytanie zadają wszyscy ci, którzy znają Piotrów i Pawłów. Oba imiona od lat są w czołówce najczęściej nadawanych w Polsce. Noszą je także sławne osoby z naszego kraju. Wymienić należy chociażby Piotra Cugowskiego, Pawła Domagałę, czy granych przez braci Mroczek Piotra i Pawła Zduńskich z serialu M jak miłość. Dzień jest nie tylko imieninami, ale też datą ważnej uroczystości kościelnej ku czci świętych Piotra i Pawła apostołów.

Przeczytaj też: Imieniny Roberta - kiedy są? Wszystkie daty imienin Roberta

Czy wiesz, kiedy obchodzimy najpopularniejsze imieniny?

Pytanie 1 z 10
Kiedy obchodzimy imieniny Anny?

Piotra i Pawła - data imienin i święta

Zarówno Piotrowie jak i Pawłowie mają w ciągu roku wiele okazji do świętowania imienin. Jedna data jest jednak wyjątkowa. Wypadają w nią wspólne imiona Piotra i Pawła. Jest to też kościelne święto obchodzone ku czci dwóch apostołów o tych imionach.

Kiedy są imieniny Piotra i Pawła? Ten dzień wypada w czerwcu. Jego dokładna data to 29.06. Osoby o tym imieniu mogą wówczas świętować. W Kościołach odbywa się zaś nabożeństwo poświęcone Piotrowi i Pawłowi, których nazywa się książętami Apostołów.

Wskaż polski odpowiednik tego zagranicznego imienia

Pytanie 1 z 10
Andrew to: