Drakonidy - kiedy oglądać deszcz meteorów?

2018-08-02 23:04
Deszcz meteorów
Autor: JERRY LODRIGUSS/East News Deszcz meteorów

Drakonidy - kiedy można podziwiać na niebie to niezwykłe zjawisko deszczu meteorów? Sprawdź, kiedy Drakonidy są najlepiej widoczne.

Drakonidy - kiedy jest deszcz meteorów z tego roju? Zazwyczaj wszyscy przypominają sobie o roju Perseidów, jednak to nie jedyny deszcz meteorów, który wypada cyklicznie co roku. Kiedy i jak można obserwować Drakonidy? Deszcz meteorów to niezwykle spetakularne zjawisko astronomiczne - warto obserwować niebo, aby go nie przegapić!

Koniec Świata - kiedy jest?

Drakonidy - kiedy jest deszcz meteorów?

Drakonidy, które można znaleźć także pod nazwą Giacobinidy, to rój meteorów znajdujący się w gwiazdozbiorze Smoka. W odróżnieniu od Perseidów, które obserwujemy w sierpniu, deszcz Drakonidów przypada dopiero na październik. Konkretnie ich największą aktywność obseruje się pomiędzy 6 a 10 października, a maksimum - 8 października.

Tak jak w przypadku wszystkich deszczów meteorów do obserwacji Drakonidów potrzebne jest bezchmurne i pogodne niebo, o co w październiku bywa w Polsce bardzo trudno. Mimo wszystko warto jednak próbować i szukać na niebie tego pięknego zjawiska. Meteory są też lepiej widoczne w miejscach, w których jest mało sztucznego światła (czyli terenach mniej zabudoanych, np. na wsiach). Jeśli jednak nie uda ci się ich zobaczyć, pod koniec października czeka nas kolejny deszcz, tym razem Orionidów.